Závěsné a sendvičové akustické panely značky AKUSTING

Vyrábíme a montujeme následující akustické prvky pro zlepšení prostorové akustiky a vzduchové neprůzvučnosti:

Akustický panel závěsný AZ-50
Akustický panel sendvičový AP-50 a AP-100

Máte zájem o cenovou nabídku těchto akustických panelů? Ceny těchto akustických panelů Vám rádi sdělíme na vyžádání. Využijte náš nezávazný poptávkový formulář a napište nám. Náš technický poradce Vás poté bude kontaktovat.

Jsme schopni dodat i atypické rozměry akustických panelů AKUSTING vyrobené speciálně vám na míru…

Závěsný akustický panel AZ-50

POPIS:

Akustické závěsné panely AZ-50 V a AZ-50 M jsou závěsné systémy složené z akusticky účinných desek zavěšených háčky na nosné konstrukci tvořené ocelovými lanky nebo ukotvené přímo do stropu.

Desky jsou vyrobeny z lehkého zvukoabsorpčního materiálu uzavřeného do obalu z PVC-fólie se sníženou hořlavostí. Obal je na delší straně doplněn vnitřním kovovým páskem s oky pro zavěšení. Pohlcujícím materiálem pro AZ-50M je melaminová pěna, pro AZ-50V minerální vata.

POUŽITÍ:

Systém je určen pro úpravu prostorové akustiky do interiérů různého charakteru – průmyslové prostory, sportovní haly, plavecké bazény, školy, objekty občanské vybavenosti. Montáž i demontáž prvků je jednoduchá, což umožňuje snadné čištění. Vhodné je použití zejména v místnostech, kde (kromě požadavků na dosažení optimální doby dozvuku) nelze instalovat svěšené podhledové systémy nebo do prostorů, kde mohou zdůraznit jejich architektonické ztvárnění.

AKUSTICKÉ VLASTNOSTI:

Materiál, z něhož jsou závěsné prvky vyrobeny, pohlcuje dopadající zvukové vlny, čímž působí na akustiku celého prostoru. Výrazný účinek je především v oblasti středních kmitočtů, kde leží i řečový signál, takže ovlivňuje srozumitelnost mluvené řeči. Působí proti vzniku tzv. sálového efektu (neustálé zvyšování úrovně hlasitosti mluveného slova v akusticky neupravených prostorech).

Pohltivé vlastnosti systému AZ 50V byly ověřeny ve státní zkušebně a jsou akusticky certifikovány:

alfa s dolním indexem stř (NRC) = 0,53,
alfa s dolním indexem w = 0,4.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozměry a hmotnosti:
AZ 50V (1.000 x 550 x 50) mm xx kg
AZ 50M (1.000 x 550 x 50) mm xx kg
Barva: Standardně bílá; jiné barevné odstíny možné po dohodě.

Odolnost proti vlhkosti:
Obal zajišťuje uzavření závěsných prvků jak proti vzdušné vlhkosti, tak proti přímému postřiku vodou.

Údržba:
Vysátím nebo omytím běžnými mycími prostředky, a to přímo na místě nebo po svěšení akusticky účinných prvků.

Sendvičové akustické panely AP-50 a AP-100

POPIS:

Akustické sendvičové panely jsou k dispozici v různých variantách podle požadavku na vzduchovou neprůzvučnost  a zvukovou pohltivost.

V základní variantě je  panel ve skladbě plný plech – pohltivá výplň – netkaná textilie –  perforovaný plech  (AP-50),  resp. s  tahokovem (AP-50T).  Doplňující vrstvy – fólie AMS (A), sádrokartón (S)  zlepšují  neprůzvučnost;  výplň uzavřená do mikrotenu nebo igelitu  umožní  použití ve vlhku. Pohltivou výplň  bez překrytí perforovaným plechem  může tvořit kašírovaná minerální vata.

POUŽITÍ:

Panely jsou určeny pro interiér i exteriér dle provedení.  Je možné je  spojovat  do větších celků.  Jsou “samonosné” nebo je lze vkládat do  ocelových konstrukcí.  Slouží pro odstínění zdrojů hluku ve formě  jednostranně,  případně  i  oboustranně  pohltivých zástěn. Lze je použít pro výrobu akustických krytů na hlučné stroje, obslužných kabin, velínů, případně jako tlumičů hluku do vzduchotechnických potrubí. Vhodné je jejich využití jako obkladových materiálů na vnitřní i  vnější stěny pro omezení odrazů,  resp. pro úpravu doby dozvuku v akusticky náročnějších prostorech.

AKUSTICKÉ VLASTNOSTI:

Panely typu AP příznivě  ovlivňují  dvě  základní akustické vlastnosti – neprůzvučnost a zvukovou pohltivost. Požadovanou vyváženost poskytuje variabilní volba skladby panelu – tloušťka panelu i  dílčích  vrstev, typ  a hmotnost výplně,  přídavné prvky. Akustické vlastnosti základních typů panelů AP 50 a AP 100 byly ověřeny ve státní zkušebně.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozměry: Podle potřeby a požadavků zákazníků
Tloušťka prvku (základní): 50 mm, 100 mm
Hmotnost: (28 – 36) kg / m2 (závisí na provedení)
Povrchová úprava: Bez úpravy (pozink. plech, nerez); na vnější plné, případně i vnitřní perforované plochy lze nanést práškovou barvu v odstínech RAL.

Proč spolupracovat právě s námi?

Špička v oboru

V rámci toho, co děláme, se řadíme mezi nejkvalifikovanějšší firmy na českém trhu.

Známe řešení

Díky dlouholeté praxi známe nejefektivnější cesty k řešení vašich problémů.

Záruka kvality

Jsme akreditovaná laboratoř akustických měření, akreditovaná ČIA.

Praxe 20 let

Naše firma působí v oboru již více než 20 let a v referencích má stovky spokojených klientů.

Rádi poradíme

Říká se, že dobrá rada je nad zlato. A u nás s ní můžete opravdu počítat. Kdykoliv.

Nejlepší technika

Kombinace nejkvalitnějších měřících přístrojů a profesionální obsluhy ručí za přesné výsledky

Ti, kteří již naše služby využili

Další služby, které vám můžeme nabídnout